FIRMAST

AS SAMELIN on Eesti kapitalil põhinev pikaajaliste jalatsitootmise traditsioonidega ettevõte. 1945.aastal ühendati Tartus 4 väikeettevõtet: „Tulevik“, „Koondis“, „Ühendus“ ja „Ühisvara“, ühendatud etevõtte nimeks sai Naha- ja Jalatsikombinaat (NJK).

Esimestel tegevusaastatel toodeti jalatsite kõrval ka hoburakmeid ja nahkrihmu tööstustele. Eriti tuntuks sai NJK 80-ndate aastate algusel spordijalatsite tootmise alustamisega Eestis.

Aastatel 1990-1994 kandis ettevõtte nime RAS ELKAR, mille erastamiseks moodustati ettevõtte töötajatest AS SAMELIN. AS SAMELIN alustas tegevust 7.veebruaril 1994.a. Esimesed väärtuslikud kogemused sai ettevõte koostööst Itaalia, Soome ja Norra firmadega, omandades oskused valmistada kõrgekvaliteediga eritehnoloogiaga jalatseid.

Aasta Kaitsetööstusettevõte 2017 – Samelin AS

Käesoleval ajal on ettevõtte põhieesmärgiks oma kaubamärgi SAMELIN jalatsite tootmine ja turustamine. Tootevalikus on töö– ja turvajalatsid, suusa- ja matkasaapad ning tänavajalatsid kogu perele.

Tänapäeval moodustab ettevõtte toodangust  70%  tarned Soome, Norra, Rootsi ja Taani firmadele ning erinevaid töö- ja turvajalatseid Skandinaaviamaade firmadele.

Samelin AS’ile on omistatud “Aasta Kaitsetööstusettevõtte 2017” nimetus.

Alates 2017.aastast valmistatakse militaarjalatseid erinevatele NATO armeeüksustele vastavuses NATO-AQAP 2110 kvaliteedisüsteemile.

AS Samelin kvaliteedijuhtimissüsteem vastab standardi ISO 9001:2015 nõuetele.