Firmast

AS SAMELIN on Eesti kapitalil põhinev pikaajaliste jalatsitootmise traditsioonidega ettevõte, mille ajalugu ulatub tagasi aastasse 1945, kui Tartus ühendati 4 väikeettevõtet: „Tulevik“, „Koondis“, „Ühendus“ ja „Ühisvara“.

Uus ettevõte sai nimeks Naha- ja Jalatsikombinaat (NJK), mis 80-ndate aastate alguses sai tuntuks spordijalatsite tootmise alustamisega Eestis. Aastatel 1990-1994 kandis ettevõtte nime RAS ELKAR, mille erastamiseks moodustati ettevõtte töötajatest AS SAMELIN.

AS SAMELIN alustas tegevust 7.veebruaril 1994.a. Esimesed väärtuslikud kogemused sai ettevõte koostööst Itaalia, Soome ja Norra firmadega, omandades oskused valmistada kõrgekvaliteedilisi ja eritehnoloogiaga jalatseid.

Ettevõtte teostab samuti allhanget – toodetakse jalatseid kaubamärkide ALFA (matkasaapad, erinõuetele vastavad töösaapad, armeesaapad) ja TOPMAN (tänavajalatsid) kollektsioonide tarbeks ning erinevaid töö- ja turvajalatseid Skandinaaviamaade firmadele.

Käesoleval ajal on ettevõtte põhieesmärgiks kaubamärgiga SAMELIN jalatsite tootmine ja turustamine. Tootevalikus on töö- ja turvajalatsid, suusa- ja matkasaapad, tänavajalatsid kogu perele.

Alates aastast 2007 valmistatakse militaarjalatseid erinevatele NATO armeeüksustele vastavuses NATO-AQAP 120 kvaliteedisüsteemile.

AS Samelin kvaliteedijuhtimissüsteem vastab standardi ISO 9001:2008 nõuetele.

AS SAMELIN on Eesti kapitalil põhinev pikaajaliste jalatsitootmise traditsioonidega ettevõte, mille ajalugu ulatub tagasi aastasse 1945, kui ühendati Tartus 4 väikeettevõtet: „Tulevik”, „Koondis”, „Ühendus”  ja „Ühisvara”. Uus ettevõte sai nimeks Naha- ja Jalatsikombinaat (NJK).

Esimestel tegevusaastatel toodeti jalatsite kõrval ka hoburakmeid ja nahkrihmu tööstustele. Eriti tuntuks sai NJK 80-ndate aastate algusel spordijalatsite tootmise alustamisega Eestis.

Aastatel 1990 – 1994 kandis ettevõte nime RAS ELKAR, mille erastamiseks moodustati ettevõtte töötajatest aktsiaselts SAMELIN.

AS SAMELIN alustas oma tegevust 7.veebruaril 1994.a. Esimesed väärtuslikud kogemused sai ettevõte koostööst Itaalia, Soome ja Norra firmadega, omandades oskused valmistada  kõrgekvaliteedilisi ja eritehnoloogiaga matka- ja suusasaapaid.

Ettevõte on tegelenud pidevalt tootearendusega, mille tulemusena toodetakse käesoleval ajal erinevate turvaelementidega jalatseid: õli- ja bensiinikindlal tallal, torkekindlal tallal, ka otsevaluga  PU tallal tööjalatseid ning antistaatilisi jalatseid.

Alates aastast 2007 valmistatakse ka jalatseid erinevatele NATO armeeüksustele vastavuses NATO-AQAP 120 kvaliteedisüsteemile.

Eesti turul on põhilisteks müügiartikliteks töökingad ja –saapad (ka turvaelementidega).

Meie müügipunktis on müügil laias valikus beebijalatseid sünnist kuni 3 eluaastani.

Meie eksperimentaaltsehhis valmistatakse jalatseid ka eritellimuste alusel vastavalt klientide soovile meil toodetavate mudelite baasil.

Ettevõtte toodangust moodustab  90% allhange – toodetakse jalatseid kaubamärkide ALFA (matkasaapad, erinõuetele vastavad töösaapad, armeesaapad) ja TOPMAN (tänavajalatsid) kollektsioonide tarbeks ning erinevaid töö- ja turvajalatseid Skandinaaviamaade firmadele.

Ettevõte omab ISO 9001:2008  sertifikaati jalatsite tootmiseks, ettevalmistusjärgus on

NATO-AQAP 120 kvaliteedilitsentside taotlemine.