Firmast

AS SAMELIN on Eesti kapitalil põhinev pikaajaliste jalatsitootmise traditsioonidega ettevõte, mille ajalugu ulatub tagasi aastasse 1945, kui Tartus ühendati 4 väikeettevõtet: „Tulevik“, „Koondis“, „Ühendus“ ja „Ühisvara“.

Uus ettevõte sai nimeks Naha- ja Jalatsikombinaat (NJK), mis 80-ndate aastate alguses sai tuntuks spordijalatsite tootmise alustamisega Eestis.

Esimestel tegevusaastatel toodeti jalatsite kõrval ka hoburakmeid ja nahkrihmu tööstustele. Eriti tuntuks sai NJK 80-ndate aastate algusel spordijalatsite tootmise alustamisega Eestis

Aastatel 1990-1994 kandis ettevõtte nime RAS ELKAR, mille erastamiseks moodustati ettevõtte töötajatest AS SAMELIN.

AS SAMELIN alustas tegevust 7.veebruaril 1994.a. Esimesed väärtuslikud kogemused sai ettevõte koostööst Itaalia, Soome ja Norra firmadega, omandades oskused valmistada kõrgekvaliteedilisi ja eritehnoloogiaga jalatseid.

Käesoleval ajal on ettevõtte põhieesmärgiks kaubamärgiga SAMELIN jalatsite tootmine ja turustamine. Tootevalikus on töö- ja turvajalatsid suusa- ja matkasaapad, tänavajalatsid kogu perele.

Alates aastast 2007 valmistatakse militaarjalatseid erinevatele NATO armeeüksustele vastavuses NATO-AQAP 2110 kvaliteedisüsteemile.

Ettevõtte toodangust moodustab 70%  tarned Soome, Norra, Rootsi ja Taani firmadele ning erinevaid töö- ja turvajalatseid Skandinaaviamaade firmadele.

AS Samelin kvaliteedijuhtimissüsteem vastab standardi ISO 9001:2015 nõuetele.